Συνολικές προβολές σελίδας

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2012

Αίαντας Αμυνταίου - Βελβεντό ΑΣ (Ανδρικό)

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στο ΔΑΚ Αμυνταίου στις 15/12/12 και ώρα 18:00 η ομάδα μας παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού  κατάφερε να επικρατήσει με χαρακτηριστική άνεση του Βελβεντού με το επιβλητικό 71-48. Ο Αίαντας κυριολεκτικά πετούσε σε άμυνα και επίθεση κατί που εύκολα καταλαβαίνει κανείς αν δεί πως στο πρώτο ημίχρονο οι πόντοι οι οποίοι δέχθηκε η ομάδα μας ήταν μόνο 17. Όλοι οι παίκτες της ομάδας απέδωσαν τα μέγιστα αλλά θα πρέπει να αναφερθούμε ειδικά στον Δημήτρη Γούλιο ο οποίος πέτυχε 22 πόντους με πολλά δύσκολα καλάθια πάνω σε πολλή σκληρή άμυνα ενώ έπαιξε εξαιρετική άμυνα πάνω στους ψηλούς της άλλης ομάδας οι οποίοι αφοπλίστηκαν πλήρως. Εξαιρετική απόδοση επίσης από τους Άκη Τσιρνάρη με πολλά καλάθια και θεαματικές προσωπικές ενέργειες, τον Στάιο Γιώργο ο οποίος δεν σκόραρε πολύ αλλά ήταν ο λογος για την γρηγοράδα της ομάδας στην επίθεση και τον Τζήγα Παντελή ο οποίος στον λίγο χρόνο συμμετοχής που πήρε ήταν ανίκητος κάτω από το καλάθι. Υποσχέσεις για το μέλλον άφησαν οι 'μικροί' της ομάδας, Πάνος Παναγιώτης , Κοσμίδης Γιώργος , Νάνος Θάνος και Μωυσιάδης  Πολυχρόνης οι οποίοι με την απόδοση τους άφησαν για άλλη μια φορά εξαιρετικές εντυπώσεις. Αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη της ομάδας μας , που αποδεικνύει ότι βρίσκεται σε αγωνιστική άνοδο. Τέλος , η νίκη αφιερώθηκε από τους παίκτες στον εορτάζοντα πρόεδρο του συλλόγου, Λευτέρη Τσαμπασίδη. Οι πόντοι ανα δεκάλεπτο και οι πόντοι του κάθε παίκτη φαίνονται παρακάτω: